کتابچه راهنمای مقدماتی GPS GARMIN

No comments yet

Garmin eTrex 10/20/30: یک کتابچه راهنمای مقدماتی

GPS: مقدمه و مبانی

گیرنده های GPS ETrex  رایانه های کوچکی هستند ، بنابراین باید با احتیاط رفتار شوند. به عنوان مثال ، هرگز گیرنده را در نور مستقیم خورشید یا در مناطق گرم (اتومبیل) نگهداری نکنید. هنگامی که از GPS خود برای مدت طولانی استفاده نمی کنید (بیش از 2 ماه) ، توصیه می شود باتری ها را خارج کنید. GPS eTrex کاملاً ضد آب و ضد گرد و غبار است ، با این حال شناور نیست! شما باید با دستمال مرطوب ، قسمت بیرونی گیرنده خود را تمیز کنید.

GPS دارای آنتن های خارجی است که در بالای دستگاه قرار دارد.

گیرنده های GPS در داخل ، زیر زمین یا زیر آب کار نمی کنند. برای به دست آوردن بهترین پذیرش ، گیرنده  شما نیاز به منظره ای بدون حاشیه از آسمان دارد.

این  GPS پس از 22 ساعت استفاده تقریباً به باتری های جدید (شماره 2 AA) نیاز دارد.

گیرنده شما از کابل USB نیز بهره می برد که می تواند به رایانه وصل شود.

با این کار شما می توانید مختصات را بارگیری یا بارگذاری کنید.

گیرنده GPS شما

جی پی اس گارمین

شش دکمه موجود در جی پی اس (شکل 1).

  1. دکمه روشن / خاموش

  2. دکمه کلیک

  3. دکمه بازگشت

  4. دکمه بزرگنمایی

  5. دکمه بزرگنمایی

  6. دکمه منو

1)دکمه پاور دکمه ای است که گیرنده GPS شما را خاموش و روشن می کند.

2)کلیک-استیک (ماوس): Click-Stick (شکل 2) شباهت زیادی به ماوس کامپیوتر دارد که شما را قادر می سازد تا با فشار دادن stick-stick در یک جهت (گزینه چپ یا راست ؛ بالا یا پایین) به گزینه های مختلف منو بروید.

بعلاوه ، می توانید از آن به عنوان یک دکمه برای فعال کردن انتخاب های برجسته استفاده کنید.ابن گزینه شبیه به کلیک کردن ماوس کامپیوتر هست.

3)دکمه برگشت برای خروج از منو یا صفحه استفاده می شود.

4)دکمه بزرگنمایی: از صفحه Map ، با فشار دادن این دکمه ، می توانید روی نقشه بزرگنمایی کنید. از صفحه دیگری ، برای پیمایش یا انتقال اسلاید برجسته به بالا فشار دهید.

5)دکمه منو: برای مشاهده منوی گزینه ها برای یک صفحه ، یک بار فشار دهید و رها کنید یا بار دوم را فشار دهید و آزاد کنید تا منوی اصلی از هر صفحه نمایش داده شود (شکل 3). اگر برای دیدن یک منوی گزینه برای یک صفحه خاص یکبار فشار داده و رها کردید و می خواهید از آن خارج شوید ، حتما دکمه برگشت (نه دکمه منو را برای بار دوم ، که منوی اصلی را به شما می دهد) فشار دهید.

جی پی اس دستی

پاک کردن داده ها از GPS شما

قبل از شروع ، ممکن است لازم باشد همه داده های موجود را از گیرنده GPS خود پاک کنید ، تا بتوانید با “صفحه پاک” کار را شروع کنید.

1)از دکمه منو استفاده کنید و به منوی اصلی بروید (دو بار کلیک کنید و رها کنید) (شکل 4). برای انتخاب (برجسته سازی) گزینه Setup از “کلیک چوب” استفاده کنید ، کلیک راست را به سمت پایین کلیک کنید و سپس گزینه Reset را انتخاب کنید.

جی پی اس گارمین2)هنگامی که منوی Setup قابل مشاهده است (شکل 5) ، با  فشار دادن مستقیم دکمه کلیک ، تنظیمات را از گزینه های منو انتخاب کنید.

با این کار به صفحه Reset Options می روید(شکل 6).

جی پی اس دستی گارمین

** تمام تصاویر صفحه در این کتابچه راهنما از Garmin eTrex30 گرفته شده است. Garmin eTrex10 به جای رنگی ، دارای صفحه ای سیاه و سفید است.

 همچنین ممکن است برخی از موارد وجود داشته باشد که فقط در منوی اصلی Garmin eTr-ex30 وجود دارد که در eTrex 10 نیست.

این کتابچه راهنما فقط ویژگی های موجود در همه مدل های eTrex را پوشش می دهد.

3)در صفحه تنظیمات بازنشانی ، از کلیک برای رفتن به منوی Delete All Waypoints استفاده کنید. (شکل 7).

GPS

4) هنگامی که تمام ایستگاه های بین راه را حذف کردید ، به صفحه تنظیمات بازنشانی باز خواهید گشت. اکنون می توانید Clear Current Track را انتخاب کنید ، Yes را انتخاب کنید تا مسیر های ذخیره شده در دستگاه پاک شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *